Kino Citadele

Forum Cinemas

Forum Cinemas Latvia OU filiāle Latvijā nodarbojas ar filmu izrādīšanu daudzzāļu kinoteātrī "Kino Citadele". Forum Cinemas ir dibināta 1993. gadā un uz šo brīdi ir Somijas uzņēmuma "Finnkino" Oy meitas uzņēmums Latvijā. Pēdējo gadu laikā "Finnkino" ir spējis attīstīties arvien jaunā kvalitātē, turpinot saviem skatītājiem sniegt īpašu kino apmeklējuma piedzīvojumu, ko nodrošina jaunākās digitālās un 3D tehnoloģijas, jaunu daudzzāļu kinoteātru atvēršana, utt.

Uzņēmums sāka ar kinoteātra "Pionieris", vēlāk "Oskars", modernizāciju attēla un skaņas kvalitātē, vēlāk kinoteātris "Daile" tika pārveidots par pirmo dupleksu Latvijā. Forum Cinemas īpašu uzmanību pievērš attēla un skaņas kvalitātei, katrā no atvērtajiem kinoteātriem uzstādot modernāko aprīkojumu. Uzlabojot kinoteātru piedāvājuma un apmeklējuma kultūru, centienos piedāvāt aktuālas filmas pēc iespējas ātrākai izrādīšanai Latvijā, ir audzis gadā izrādāmo filmu skaits no vidēji 50 filmām gadā līdz vairāk nekā 100. Tāpat ir proporcionāli palielinājies apmeklētāju skaits, īpaši pēc kinoteātra "Kino Citadele" atklāšanas 2003. gada nogalē - kinoteātra 14 kinozāles sniedz iespēju piedāvāt apmeklētājiem dažādu žanru filmas, ekskluzīvu koncertu, operas un baleta izrāžu, sporta spēļu translācijas, kas nodrošina gandrīz neierobežotas izvēles iespējas jebkurai auditorijai un noskaņojumam.

Forum Cinemas kopā ar mātes uzņēmumu "Finnkino" Oy kopš 2017. gada aprīļa ietilpst Odeon Cinemas Group sastāvā, kas savukārt ir daļa no AMC Entertainment Holdings. AMC pasaules vadošā kinoteātru ķēde ir lielākais kino operators ASV un Eiropā, kopā pārvaldot aptuveni 900 kinoteātrus ar vairāk nekā 10 000 ekrāniem. Amerikas Savienotajās Valstīs AMC kinoteātri ieņem pirmo vai otro vietu pēc tirgus daļas 22 no 25 lielākajām apdzīvotajām vietām, ieskaitot top 3 apgabalus: Ņujorku, Losandželosu un Čikāgu. Savukārt ODEON ir izvērtis darbību septiņās Eiropas valstīs un ir tirgus līderis Anglijā, Īrijā, Itālijā, Spānijā, Skandināvijā un Baltijas valstīs – pārvaldot tādas kinoteātru ķēdes kā Forum Cinemas, Finnkino, SF BIO, Odeon, UCI un Cinesa.

Forum Cinemas birojā un kinoteātrī ir nodarbināti vairāk kā 50 darbinieki. Uzņēmuma direktors ir Normunds Labrencis.