Prom jūrā

Prom jūrā

Sea Inside, The

2h 5min  |  Drāma  |  Kinoteātros no: 26.08.2005

Filmas pamatā ir aizkustinoši patiess stāsts par Ramonu Sampedro, kurš 30 gadus ir cīnījies par tiesībām cienīgi izbeigt savu dzīvi, jo pēc nelaimes jūrā viņš kļuvis paralizēts. Filma "Prom jūrā" atspoguļo Ramona attiecības ar divām sievietēm - advokāti Jūliju, kas aizstāv viņa lietu, un Rozu, kas mēģina pārliecināt viņu, ka dzīve ir tā vērta, lai to dzīvotu. Ramona dāvātā mīlestība sievietes iedvesmo paveikt to, ko iepriekš viņas nespēja pat iedomāties. Neraugoties uz viņa vēlmi mirt, katru, ko Ramons satiek, viņš pārliecina par dzīves nozīmi, jēgu un vērtību. Lai gan viņš pats nav spējīgs kustēties, viņš savā veidā spēj aizkustināt citus.

33 gadus vecais Alehandro Amenabars ir gan filmas režisors, gan scenārija autors, viņš pats piedalījies filmas montāžā, sacerējis tai mūziku un daļēji arī producējis. Skatītājiem jau pazīstamas Amenabara filmas "Citi" ar Nikolu Kidmenu galvenajā lomā, "Atver acis", ko Holivudā vēlāk Kamerons Krovs uzņēma ar nosaukumu "Vaniļas debesis", galvenajā lomā uzaicinot Tomu Krūzu, kā arī "Diplomdarbs" - izaicinoša debijas filma, ko Amenabars uzņēma 23 gadu vecumā.

Filma "Prom jūrā" saņēmusi virkni godalgu, tostarp "Oskaru" un "Zelta globusu" kā labākā ārzemju filma. Venēcijas kinofestivālā, kur 2004.gadā filma piedzīvoja pasaules pirmizrādi, režisors Alehandro Amenabars saņēma lielo žūrijas balvu, savukārt galvenās lomas atveidotājs Havjērs Bardems ieguva Volpi kausu kā labākais aktieris.

Lomās: Javier Bardem, Belén Rueda, Lola Due?as, Clara Segura, Mabel Rivera, Celso Bugallo, Tamar Novas

Filma spāņu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodās.


Izplatītājs: Acme Film SIA


    

Nopirkt biļeti

Izvēlētajā datumā filmai seansu nav.