Cilvēce. Pirms un pēc

Cilvēce. Pirms un pēc

Before and After Humanity

1h 26min  |  Drāma  |  Kinoteātros no: 20.10.2023

Īsfilmas iekļautas RIGA IFF 2023 INTERNATIONAL SHORT FILM COMPETITION programmā.

Pateicoties globālajai sasilšanai un “ChatGPT”, esam apraduši ar domu par pasauli bez mums. Saskaņā ar šo ideju šī konkursa seansa pārstāvētie kinoveidotāji kartē izzūdošo cilvēci (vai cilvēcību). Poētiskas klimata pārmaiņas? Pieredzi filmā “Austrumlietus” (rež. Millija Jenkena) to, kā pasaule izskatās, ja lietus lītu iekštelpās. Mākslīgais intelekts? Nervozitāte pieaugs, atklājot “Planētas un roboti” (rež. Juļus Zubavičs, Antans Skučs) mašīnģenerēto estētiku, aiz kuras attēliem nav nevienas dzīvas dvēseles.

Kas tad īsti paliek, kad visi ir prom? Cerams, kā to apliecina “Peldēt” (rež. Levi Stopss) melnais humors, mūsu instinkti nekur nepazudīs: griba izdzīvot un ķildoties ar partneri. Arī spokiem būs lemts rēgoties, jo īpaši analogajā un neparedzamajā “Gaudošana” (rež. Aja Kavazoe), kā arī digitālā skatiena atsvešinātajā “Spoks no Mariupoles” (rež. Marija Šemēna).

Visubeidzot koki gūs virsroku, iemācot mums aizmirstās zemes vēsturi melanholiskajā “Pērtiķu izmisums” (rež. Hulians Garsija Longs), vai vienkārši “Katalogs '93” (rež. Grau Del Grau) mums pamācīs izveidot… katalogu. Papīra formāta daidžestu – tajā ir viss, kas jāzina par precēm, sievietēm, vīriešiem un arī... cilvēci.

Īsfilmas dažādās valodās (japāņu, franču, holandiešu, spāņu, angļu) ar subtitriem angļu valodā.


Izplatītājs: Riga IFF


    

Nopirkt biļeti

Šodien filmai seansu nav. Tuvākie seansi: 20.10.2023.

Seansu filtrs

Formāts

Time

Īpašie seansi

Subtitri

Valoda

Vecuma ierobežojums

Forum Cinemas

21:00

Forum Cinemas, Auditorija 5

Valoda: Various | Subtitri: Angļu

RigaIFF Short Films 2D