Izstāde: Van Gogh - Of Wheat Fields and Clouded Skies
Van Gogh - Of Wheat Fields and Clouded Skies (2018)
Žanrs: Dokumentāla filma, izstāde
Bez vecuma ierobežojuma Bez vecuma ierobežojuma
Share

Meistardarbi no Krelleres-Milleres muzeja.

Jaunu skatu uz van Goga mākslu atklāj slavenā holandiešu mākslinieka darbu lielākās privātkolekcionāres mantojums: Helēna Krellere-Millere (1869-1939) 20. gs. sākumā iegādājusies gandrīz 300 van Goga darbu, ieskaitot gleznas un zīmējumus.

Šis ir stāsts par sievieti, kura van Goga dvēseles mokās saskatījusi pašas izjūtas; jūs skatīsiet gan nenovērtējamos dižā mākslinieka darbus, gan plašajā De Hoge Weluge parkā izvietotā Krelleres-Milleres muzeja arhitektūras un atrašanās vietas dabisko skaistumu, līdztekus baudot arī vizuālus iestarpinājumus ar Milānas, Florences, Romas un Venēcijas renesanses tēliem. Izmantojot alegorijas, filma vēstī par gleznotāja mokpilno eksistenci. To mēs iepazīsim no viņa brāļa Teo vēstuļu fragmentiem, kas veido ekspozīcijas ritmu, kā arī ļauj skatīt vietas, sākot ar Parīzi un beidzot ar Provansu, kur mākslinieks dzīvojis vai viesojies.

Iespēju ar izcilas kolekcijas palīdzību izstāstīt šo stāstu un atklāt kaismīgu degsmi pret mākslu, devusi izcila van Goga darbu ekspozīcija – izstāde “Starp kviešu laukiem un mākoņainām debesīm” Vičencas vēsturiskajā namā Basilica Palladiana, kur izrādītas 40 gleznas un 85 zīmējumi no Krelleres-Milleres muzeja Oterlo, Nīderlandē, kur patlaban mājvietu radis kolekcionāres mantojums.

FILMA ANGĻU VALODĀ AR SUBTITRIEM ANGĻU VALODĀ.

Kinoteātros no: 24.05.2018
Filmas garums: 1h 30 min
Filmu kompānija: StoryHill Oy
Izplatītājs: StoryHill Oy
 

 

Forum Cinemas on Facebook Forum Cinemas on Twitter Forum Cinemas on Instagram

Forum Cinemas iOS App Forum Cinemas Android App