71: Pēdējais kareivis

71: Pēdējais kareivis

'71

1h 39min  |  Trilleris, Drāma, Asa sižeta filma  |  Kinoteātros no: 16.01.2015

1971. gada konflikts Ziemeļīrijā draud pārvērsties pilsoņu karā. Belfāsta ir sadalījusies uzticamajos protestantos un naidīgajos katoļos, situācijas noregulēšanā tiek iesaistīta armija. Drīz pēc ierašanās Belfāstā, jauniesauktā Gerija vads tiek iesaistīts it kā ikdienišķā patruļā, kas drīz vien pāraug šausminošā ielu cīņā. Vispārējā haosa rezultātā viņš atpaliek no pārējiem un attopas viens pats naidīgā pretinieku teritorijā. Gerija ceļš atpakaļ uz bāzi ir baiļu, neskaidrības un izmisuma pilna odiseja.

Uz vēsturiskiem notikumiem balstītā filma ieurbjas iekšējā, emocionālā cīņā, kas nereti ir daudz dramatiskāka par cīņām, kas tiek veiktas par vienas vai citas valsts brīvību. Filmas režisors ir Jans Demānžs (Yann Demange) un šī ir viņa pirmā spēlfilma. Tā uzņemta Lielbritānijā, piedaloties lielākoties britu un īru aktieriem.

Galvenajā lomā filmā redzams jaunais un daudzsološais britu aktieris Džeks O’Konels ("Starred Up", "300: Rise of an Empire"), kuram loma tieši šajā filmā pavēra ceļu uz lielo Holivudu - viņu pamanīja pati Andželīna Džolija, un jau Janvārī viņš būs redzams aktrises otrajā režijas darbā, vēsturiskajā drāmā "Nesalauztais" ("Unbroken"), galvenajā lomā. Kino eksperti paredz Džekam O’Konelam spožu kino karjeru, un filma "71: Pēdējais kareivis" ir lieliska izdevība sekot tai līdzi jau no paša sākuma.

Filmu jau atzinīgi novērtēja Berlīnes, Ņujorkas, Toronto un Karlovi Vari kinofestivālu publika un žūrija - tagad ir jūsu kārta.

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.


Izplatītājs: Kinoblogeri, SIA
Režisors: Yann Demange
Lomās: Jack O'Connell, Sam Reid, Sean Harris, Charlie Murphy, Paul Anderson
Saites: IMDB, kinospektrs.lv


    

Nopirkt biļeti

Izvēlētajā datumā filmai seansu nav.