Stounhērstas trakonams

Stounhērstas trakonams

Stonehearst Asylum

1h 55min  |  Trilleris, Mistika  |  Kinoteātros no: 07.11.2014

Mistiskā trillera "Stounhērstas trakonams" veidotāji aicina ielūkoties visbaisākajos XIX gadsimta dzīves nostūros. Filma uzņemta pēc tumšu un šaušalīgu stāstu meistara Edgara Alana Po darba motīviem.

Psihiatriskajā slimnīcā drūmu un aukstu kalnu ielokā ierodas Hārvarda medicīnas skolas abiturients Edvards Ņūgeits (Džims Stērdžess, kas pazīstams pēc filmām "Mākoņu atlants", "21", "Viena diena"). Jauneklis ir gatavs likt lietā iegūtās zināšanas. Viņu sagaida iestādes vadītājs – profesors Sailass Lems (Bens Kingslijs). Apskatot slimnīcu, jaunais cilvēks iepazīstas ar vienu no pacientēm – Elīzu Greivsu (Keita Bekinseila). Skaistā meitene ar vārīgo dvēseli ieinteresē topošo ārstu, taču izvairās no saskares ar viņu.

Ar laiku kļūst skaidrs, ka ne tikai trakonama pacienti ir mīklaini. Kādudien Edvards apmaldās milzīgajā namā un nokļūst pagrabā, par kura esamību viņam iepriekš nebija ne jausmas. Tas, kas tur apslēpts, uz visiem laikiem mainīs gan jaunā ārsta, gan pārējo psihiatriskās slimnīcas iemītnieku likteni.

Režisors Breds Andersons ("Mašīnists", "Transsibīrijas ekspresis") radījis vairākas filmas par izmaiņām cilvēka saprātā. Viņš lieliski prot atainot slimas psihes murgu pasauli. Šoreiz režisors pēta garīgi slimos. Ar lielisku aktieru palīdzību tas izdodas ļoti ticami. Filmā tēlo balvas "Oskars" laureāti Bens Kingslijs un Maikls Keins. Viena no galvenajām lomām nav biedējusi Keitu Bekinseilu – britu aktrisi ar neaizmirstamu smaidu, ko pazīstam pēc filmām "Aviators" un "Pērlhārbora".

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.


Izplatītājs: Garsu pasaulio irasai UAB
Režisors: Brad Anderson
Lomās: Kate Beckinsale, Jim Sturgess, Ben Kingsley, Michael Caine, David Thewlis, Brendan Gleeson
Saites: IMDB, Facebook, Oficiālā mājas lapa


    

Nopirkt biļeti

Izvēlētajā datumā filmai seansu nav.