Nulles teorēma
The Zero Theorem (2013)
Žanrs: Drāma, fantāzija, zinātniskā fantastika
Līdz 16 g.v. -  neiesakām Līdz 16 g.v. - neiesakām
Share

Futūristiska nākotne. XXI gadsimta vidū Londona ir pārvērtusies par trokšņainu, netīru, raibi puķainu tirgu no grimstošās civilizācijas atlūzām.

Šajā haosā, pārveidotā nodegušā baznīcā dzīvo kāds mazliet jucis un ekscentrisks datorģēnijs – paranoiķis un neirastēniķis, kuru vienlaikus nomoka gan vientulība, gan neskaitāmas fobijas.

Zinātnieks ir pievērsies noslēpumainai, neatrisināmai teorēmai, kas spētu apstiprināt esamības niecīgumu un bezjēdzību. Šo risinājumu meklē ne tikai viņš, bet arī slepens Menedžments, kas valda pār pasauli ar visu redzošu iekārtu palīdzību, jauns hakeris, cinisks boss, virtuāla psihoanalītiķe un seksapīla blondīne. Ikviens no viņiem ir ieinteresēts, lai Nulles teorēma tiktu pierādīta vai apgāzta.

Reiz liktenis dāvā varonim iespēju rast atbildes uz visiem viņa oriģinālajiem jautājumiem. Ko gan viņš izvēlēsies? Mieru vai nevaldāmu haosu, pieticīgu eksistenci pelēkā būdiņā vai spilgtu, iznīcinošu mīlestību...

KINOMĀNA KOMENTĀRS

"Nulles teorēma" ir svētki kino estētiem, izmanīgs reliģiozuma un zinātniskā skepticisma savijums, paradoksu dzirkstījums, dīvainību un ekstravaganču parāde spožā ģeniālu aktieru izpildījumā.

Šis ir ļoti reti sastopams art house kino dārgums daudz pieredzējušās publikas ceļā. Autori nebīstas izskatīties gudri un nepataisa skatītājus par muļķiem. Tādu kino ir patīkami skatīties, tas iegulst dvēselē un mudina brīvākā brīdī apcerēt mūžīgo.

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Kinoteātros no: 12.09.2014
Filmas garums: 1h 47 min
Režisors: Terry Gilliam
Filmu kompānija: Voltage Pictures, Zanuck Independent
Izplatītājs: Festivāls "Baltijas pērle"
 

 

Forum Cinemas on Facebook Forum Cinemas on Twitter Forum Cinemas on Instagram

Forum Cinemas iOS App Forum Cinemas Android App