Sakāve

Sakāve

Downfall

2h 35min  |  Kara  |  Kinoteātros no: 29.04.2005

Filma "Sakāve" stāsta par Ādolfa Hitlera pēdējām dienām Otrā pasaules kara noslēgumā, 1945.gada aprīlī, ko nacistu diktators un viņa tuvākie līdzgaitnieki pavadīja pazemes bunkurā Berlīnē, līdz beidza savu dzīvi pašnāvībā. Filma balstīta uz Fīrera privātsekretāres atmiņu stāstiem par Hitleru kā traģisku personību.

"Sakāve" ir pirmā vācu filma pēc 1956.gadā uzņemtās G. Pābsta "Der Letste Akt", kas uzdrīkstas tik personiski runāt par noziedznieku pret cilvēci. Filma Vācijā izraisīja lielu ažiotāžu un pretrunīgas kritiķu atsauksmes. Galvenais pārmetums filmas veidotājiem - līdzjūtīgā attieksme pret Hitleru, kurš tiek rādīts pārāk cilvēcīgs. Režisors Olivers Hiršbīgels rāda ainas, kurās šveiciešu aktiera Bruno Ganca atveidotajam Hitleram pār vaigiem rit asaras, kliedzot: "Karš ir beidzies!". Viņš smalki izturas pret savām asistentēm, ir mīļš pret suni.

Filma "Sakāve", ko izdevums "Hollywood Reporter" nosaucis par "vienu no visu laiku labākajām kara filmām", tika nominēta labākās ārzemju filmas "Oskaram" un citām balvām.

Lomās: Bruno Ganz, Alexandra Maria Lara, Juliane Köhler, Corinna Harfouch, Thomas Kretschmann, Ulrich Matthes, Heino Ferch

Filma vācu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodās.


Izplatītājs: Acme Film SIA


    

Nopirkt biļeti

Izvēlētajā datumā filmai seansu nav.