Ielaid mani

Ielaid mani

Let Me In

1h 55min  |  Trilleris, Drāma, Šausmu filma  |  Kinoteātros no: 03.12.2010

Klusā pilsētiņā parasto ļaužu vidū dzīvo Viņi. No pirmā acu uzmetiena, tikpat parasti un ikdienišķi, taču... brokastīs viņi malko nevis kafiju, bet gan kaimiņu asinis. Grāmatas „Ielaid mani“ ekranizācijā sastapsiet gan tik populāros vampīrus, gan mīlas stāstu, tomēr sižets ievērojami atšķiras no līdz šim ierastā.

Drūmā, reālistiskā vampīru mītu interpretācija skatītāju negarlaiko ar apnicīgām bālo asinssūcēju klišejām. „Jauna vampīru žanra klasika“, - augstākā atzinība, ar kādu skatītāji apveltījuši desmitgades labāko vampīru filmu.

Divpadsmitgadīgais Ovens (Kodijs Smits MakFijs) skolā cieš no vienaudžu naidīguma, savukārt, mājās pārdzīvo vecāku šķiršanos. Vientuļais zēns augām dienām prāto par atriebību un slepus izspiego kaimiņu dzīves. Kādu dienu blakus dzīvoklī apmetas Ebija (Hloja Moretsa) – savāda meitene, kura ārā iet tikai naktī un, par spīti bargajai ziemai, to dara ar basām kājām. Viņa neapmeklē skolu, taču Rubika kubu iemanās salikt pāris stundu laikā, un no viņas atstātajām pēdām dveš nāves klātbūtne.

Piepeši rāmo pilsētiņu pāršalc ziņas par biedējošu slepkavību – atrasts pusaudža līķis, kurā nav ne pilītes asiņu. Ko tas nozīmē? Vai tā ir rituāla slepkavība? Varbūt atriebība? Drīz vien pazūd Ebijas tēvs (Oskaram nominētais aktieris Ričards Dženkinss), un meitene paliek gluži viena. Ovens sāk nojaust par draudzenes šausminošajiem noslēpumiem... Vai tas būs visnotaļ neparastās draudzības gals? Kā mazā pilsētiņā noslēpt to, ka līdzās mīt Viņi?

Uzmanību piesaistošā un intriģējošā amerikāņu spriedzes filma uzņemta pēc slavenā zviedru rakstnieka Jona Ajvida Lindkvista bestsellera „Ielaid mani“ motīviem un ir zviedru ekranizācijas rimeiks. Filmas veidotāji apgalvo, ka jaunā versija ne vien neatpaliekot no orģinālās lentes, bet ar savu lielisko aktieru komandu to pat pārspējot.

Lomās: Kodijs Smits-MakFijs, Hloja Moretsa, Ričards Dženkinss, Kara Buona, Eliass Koteass

Režisors: Mets Rīvss

Scenārists: Mets Rīvss, Jons A. Lindkvists

Producents: Tobins Armbrusts, Simons Ouks, Džons Ptaks u.c.

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.


Izplatītājs: Incognito Films
Režisors: Matt Reeves
Lomās: Kodi Smit-McPhee, Chloë Grace Moretz, Richard Jenkins, Cara Buono, Elias Koteas, Sasha Barrese, Dylan Kenin, Chris Browning, Ritchie Coster, Dylan Minnette, Seth Adkins


    

Nopirkt biļeti

Izvēlētajā datumā filmai seansu nav.