Filmu ziņas

Džeiks Džilenhols satricina ar drāmu "Stiprāks"

Share
Šonedēļ pirmizrādi Latvijas kinoteātros piedzīvo biogrāfiskā drāma "Stiprāks" ("Stronger"). Filma, kurā galveno lomu atveido izcilais amerikāņu aktieris Džeiks Džilenhols, šobrīd tiek uzskatīta par vienu no reālākajām prestižās "Oskara" balvas pretendentēm un jau ar panākumiem tika izrādīta Toronto Starptautiskajā filmu festivālā.

Drāmas "Stiprāks" scenārijs ir balstīts uz patiesiem notikumiem. Tas vēsta par jaunu vīrieti Džefu Baumani, kurš 2013. gada Bostonas maratona teroraktā zaudēja abas kājas. Viņa stāsts aizkustināja miljoniem cilvēku visā pasaulē, savukārt žurnālisti Džefu padarīja teju par rokzvaigzni. Tā kā jaunā vīrieša ikdiena no traģēdijas brīža tika regulāri atspoguļota visdažādākajos medijos, viņš kļuva par iedvesmas avotu tiem ļaudīm, kuri meklēja spēku kā pārvarēt gan fiziskas, gan emocionālas sāpes. Taču tikai retais zināja, ko patiesībā pēc pārdzīvotajām šausmām no Džefa prasīja pārcilvēka loma, kurā viņu vēlējās redzēt apkārtējie.

Stiprāks

Pasaulē vadošie kinokritiķi jau ir atzinuši, ka drāma "Stiprāks" ir aktiera Džeika Džilenhola meistardarbs. Ignorējot ierastos kino stereotipus par varoņfilmām, viņam šim traģiskajam stāstam ir izdevies piešķirt savu unikālo skatījumu un dziļumu. Tādu, kurš pārsteidz ar neizskaistinātību un līdzpārdzīvojumā liek aizturēt elpu.

Pats aktieris ir atzinis, ka, lai noslīpētu savu tēlu, viņš ar Džefu Baumani vairākus gadus ir regulāri ticies. Rezultātā abi ir ļoti satuvinājušies. "Tagad esmu viņam kā vecākais brālis. Domāju, ka kopš mūsu pirmās tikšanās reizes Džefs ir ļoti mainījies. Viņš vairs nav tik noslēgts," ir pārliecināts Džeiks Džilenhols

Stiprāks

Filmas "Stiprāks" aizkulišu informācija liecina, ka aktieris Džeiks Džilenhols Džefam ir bijis blakus arī smagos brīžos. Filmas uzņemšanas laikā Džefs gan piedzīvoja šķiršanos no mīļotās sievietes, gan atzina, ka problēmas ar alkoholu viņam nav tikai pagātne. Pretēji skaistajām leģendām, kas parasti tiek radītas ap Holivudas varoņfilmām, abi vīrieši atklāti runā arī par to, ka nu jau 15 mēnešus Džefs nav dzēris un beidzot ir izvācies no mātes mājokļa. "Viņš ir uzsācis studijas inženierzinātnē. Sācis dzīvot patstāvīgu dzīvi. Tas ir mūsu draudzības lielākais panākums," uzskata Džeiks Džilenhols. 

acmefilm.lv

Jauna kino versija par Selindžera dzīvi

29.09.2017, Filmu ziņas
Pirmizrādi Latvijas kinoteātros piedzīvojusi biogrāfiska drāma par vienu no populārākajiem un noslēpumainākajiem amerikāņu rakstniekiem Džeromu Deividu Selindžeru. Filma "Aiz kraujas rudzu laukā" ("Rebel in the Rye") tuvplānā ataino rakstnieka dzīves līdz šim mazizpētītākos notikumus, kas kļuva par iedvesmu un pamatu viņa pasaulslavenajam meistardarbam "Uz kraujas rudzu laukā".

VAI VIEGLI BŪT DIEVAM?

29.09.2017, Filmu ziņas
Olga Dolina ("Kino Raksti" rakstu autore) par psiholoģisko drāmu "Māt!" (Mother!)

"Kriminālās ekselences fonds" - pirmais treileris

29.09.2017, Filmu ziņas
Jaunās latviešu krimināl-komēdijas "Kriminālās ekselences fonds" veidotāji atrāda pirmo filmas treileri un paziņo iznākšanas laiku!

Harisons Fords atgriežas kulta trillera turpinājumā

29.09.2017, Filmu ziņas
Pirmizrādi Latvijas kinoteātros piedzīvojis pasaulē vadošo kinokritiķu atzinīgi novērtētais trilleris "Pa asmeni skrejošais 2049" ("Blade Runner 2049"). Tas ir spraigs turpinājums 1982. gadā tapušajam zinātniskās fantastikas trillerim "Pa asmeni skrejošais" ("Blade Runner"). Filma izpelnījās kino klasikas statusu, un to režisēja izcilais britu režisors Ridlijs Skots.

"Saļut-7" – uz patiesiem notikumiem balstīta asa sižeta drāma atklātā kosmosā

29.09.2017, Filmu ziņas
1985. gads. Padomju kosmosa stacija "Saļut-7" bezpilota režīmā atrodas orbītā un piepeši vairs neatbild uz lidojuma vadības centra sūtītajiem signāliem. Tā pazūd no radara ekrāna, lidojuma trajektorija nav prognozējama. 20 tonnu metāla riņķo ap Zemi un drīz var nokrist jebkurā planētas vietā. Katastrofa var notikt kuru katru mirkli...

Sapņaini romantiska komēdija tiem, kuri tic īstai mīlestībai

29.09.2017, Filmu ziņas
No piektdienas esat aicināti kinoteātros, lai lietu balzamu uz sirds un noskatītos romantisko filmu, siltu kā Kalifornija, "Mīlestība eņģeļu pilsētā". Mīlestība ir filmas vadmotīvs, katram būs iespēja ļauties jūtām.

Kinoteātros jauna Lego animācijas filma

29.09.2017, Filmu ziņas
Uz lielajiem ekrāniem nonākusi jauna animācijas filma visai ģimenei - "Lego Ninjago filma" ("The LEGO NINJAGO Movie"). Tas jau ir trešais leģendārās kino kompānijas "Warner Bros." radītais stāsts, kurā filmas varoņi līdz precīzākajai niansei iemieso visfantastiskākos "Lego" zemes iemītniekus.

"Svingeru" režisors Andrejs Ēķis uzsācis filmēt jaunu komēdiju

29.09.2017, Filmu ziņas
Pagājušā gada rudenī Latvijas skatītājus uzkarsēja provokatīvā komēdija "Svingeri". Skatītāju labvēlīgās atsauksmes un novērtējums iedvesmojis komandu atkal ķerties pie darba.

Saule, sangrija un silta, patīkama pēcgarša – īstais kino Latvijas rudenim

29.09.2017, Filmu ziņas
Rudens komforta filma "Ceļojums uz Spāniju" jau kinoteātros!

Jauna kino versija par Selindžera dzīvi

Pirmizrādi Latvijas kinoteātros piedzīvojusi biogrāfiska drāma par vienu no populārākajiem un noslēpumainākajiem amerikāņu rakstniekiem Džeromu Deividu Selindžeru. Filma "Aiz kraujas rudzu laukā" ("Rebel in the Rye") tuvplānā ataino rakstnieka dzīves līdz šim mazizpētītākos notikumus, kas kļuva par iedvesmu un pamatu viņa pasaulslavenajam meistardarbam "Uz kraujas rudzu laukā". Lasīt tālāk

VAI VIEGLI BŪT DIEVAM?

Olga Dolina ("Kino Raksti" rakstu autore) par psiholoģisko drāmu "Māt!" (Mother!) Lasīt tālāk

"Kriminālās ekselences fonds" - pirmais treileris

Jaunās latviešu krimināl-komēdijas "Kriminālās ekselences fonds" veidotāji atrāda pirmo filmas treileri un paziņo iznākšanas laiku! Lasīt tālāk

Harisons Fords atgriežas kulta trillera turpinājumā

Pirmizrādi Latvijas kinoteātros piedzīvojis pasaulē vadošo kinokritiķu atzinīgi novērtētais trilleris "Pa asmeni skrejošais 2049" ("Blade Runner 2049"). Tas ir spraigs turpinājums 1982. gadā tapušajam zinātniskās fantastikas trillerim "Pa asmeni skrejošais" ("Blade Runner"). Filma izpelnījās kino klasikas statusu, un to režisēja izcilais britu režisors Ridlijs Skots. Lasīt tālāk

"Saļut-7" – uz patiesiem notikumiem balstīta asa sižeta drāma atklātā kosmosā

1985. gads. Padomju kosmosa stacija "Saļut-7" bezpilota režīmā atrodas orbītā un piepeši vairs neatbild uz lidojuma vadības centra sūtītajiem signāliem. Tā pazūd no radara ekrāna, lidojuma trajektorija nav prognozējama. 20 tonnu metāla riņķo ap Zemi un drīz var nokrist jebkurā planētas vietā. Katastrofa var notikt kuru katru mirkli... Lasīt tālāk
 

 

Forum Cinemas on Facebook Forum Cinemas on Twitter Forum Cinemas on Instagram

Forum Cinemas iOS App Forum Cinemas Android App