Filmu ziņas

Džeimss Kamerons atklāj, kā konvertēts "Terminators 2"

Share
Pēc filmas "Terminators 2: Sprieduma diena" jaunās 3D versijas skates Berlīnes kinofestivālā režisors Džeimss Kamerons videokonferencē atbildēja uz festivāla rīkotāju un filmas fanu jautājumiem. Intervijas laikā režisors bija lieliskā omā un pa jokam sāka videokonferenci, teikdams, ka viņa rīcībā bijuši veseli 26 gadi, lai sagatavotos šai intervijai.

Kāpēc radās nodoms konvertēt šo filmu? Režisors uzskata, ka ir īstais laiks – tehnoloģijas ienākušas ikdienā, pieaug interese par mākslīgo intelektu, kā arī bažas par sekām, kas ar to saistītas. Pēc "Titānika" sekmīgās pārveidošanas 3D formātā  kļuva skaidrs, kā izvairīties no dažām kļūdām, kā procesu darīt gludāku un lētāku.

Ja 1991.gadā  tas būtu bijis tehniski iespējams, Kamerons uzreiz būtu uzņēmis filmu 3D formātā. Par šo tehnoloģiju režisoram radusies interese vēlāk, tikai 90.gadu beigās, un desmitgades vidū kompānija sākusi izstrādāt 3D atrakcijas  Universal Studios izklaides parkam. Režisora stilam raksturīgs dziļš kadrs – izšķirams pirmais plāns, otrais plāns un aizmugures plāns, tos iespējams savietot. Šādu filmu ir vieglāk konvertēt 3D formātā.

Džeimss Kamerons

Kuras ainas Kameronam bijušas īpaši nozīmīgas? Filma uzņemta laikā, kad tikai sāka apjaust, cik svarīgi kino ir vizuālie datorefekti, tam pievērsta liela uzmanība. Režisors vienmēr jūsmojis par ikonisko Švarcenegeru, tā ka režisoram visinteresantākās bijušas cīņas ainas, kurās viņš parādās, kurās cīnās abi terminatori, kur T-1000 transformējas. Īpaši tā aina, kurā Т-1000 uzrodas no sakausējuma uz grīdas.

Arnolds Švarcenegers atzinīgi vērtējis filmas pārveidošanu 3D. Visiem bija patīkami pēc tik daudziem gadiem atgriezties pie tā laika, kad notika filmēšana, un paskatīties uz visu ar svaigu skatu.

Darbā piedalījies arī galvenais operators Ādams Grīnbergs, kurš 1991.gadā strādājis pie filmas. 90.gados debitējušā operatora skatiens vēl joprojām ir jutīgs pret krāsām, viņš izveidojis galīgo krāsu gammu. Veikts milzīgs un ļoti precīzs darbs, katrā ainā konvertējot katru cilvēku un katru detaļu 3D formātā.

Filmas ainās neatrast nekādas pārmaiņas, viss ar nodomu atstāts tā, kā bija oriģinālā, tikai veikta pilnīga attēla un krāsas korekcija un konvertēšana 3D. Režisors uzskata, ka ikvienas ainas un darbības korekcija var izvērsties bezgalīgā un neprognozējamā procesā.

Pašlaik Kamerons izstrādā tehnoloģiju, kas ļautu 3D filmas skatīties bez īpašajām 3D brillēm. Šis formāts kļuvis populārs, pat televīzijas kompānijas ieinteresējusi šī tehnoloģija, izveidoti 3D raidījumi, bet skatītājiem tik un tā jāliek speciālās brilles. Agri vai vēlu būs jāatsakās no šī traucēkļa. Soli pa solim tuvojas stereoskopisko ekrānu laikmets, bet pagaidām prioritāte ir 4K izšķirtspēja, kamēr tā vēl ir jauna, 3D progress reti kuru interesē.

Terminators 2: Sprieduma diena

2019. gadā režisors atkal iegūs franšīzes autortiesības, bet nevajag gaidīt, ka Dž. Kamerons vēlreiz inscenēs "Terminatoru". Pašlaik viņš strādā pie četrām jaunām "Avatara" filmām. Tāpat kā agrāk, plāno iesaistīties filmas radošajā procesā, tagad  viņam pats galvenais ir meklēt, kas XXI gadsimta skatītājiem filmas dara svaigas un interesantas. Kamerons joko, ka, iespējams, 2029.gadā,  kad pie mums ieradās pirmais terminators, režisors atgriezīsies, balstīdamies uz spieķa, ar skābekļa caurulīti degunā un četrpadsmitā "Terminatora" uzņemšanā nokliegsies: "Sākam!"

Filmas "Terminators 2: Sprieduma diena" jauno 3D versiju Latvijas skatītāji redzēs vasaras beigās.

Terminators 2: Sprieduma diena

"Garsų pasaulio įrašai" informācija
http://gpicinema.com

Kinoteātros pirmizrāde animācijas filmai par emodži pasauli

30.03.2017, Filmu ziņas
Šonedēļ Latvijas kinoteātros sāks izrādīt vienu no neparastākajiem šīs vasaras kino projektiem. Animācijas stāsts visai ģimenei "Emodži filma" ("The Emoji Movie") ļauj nokļūt mūsdienās tik aktuālajā emodži jeb emocijzīmju zemē, kas, kā izrādās, ir neticami krāšņa un spraigiem notikumiem pilna.

Dēmoniskā lelle Anabella pārņem kinoteātrus

30.03.2017, Filmu ziņas
Kinokritiķi spriedzes pilno mistēriju trilleri "Anabella 2: Radīšana" jau ir paguvuši uzslavēt par iztēli rosinošo atmosfēru, mākslinieciski niansēto scenogrāfiju un psiholoģiski saistošajiem aktierdarbiem.

Uz kino ekrāniem sagaidīts leģendāra Stīvena Kinga romānu cikla ekranizējums

30.03.2017, Filmu ziņas
Kinoteātros nonācis kulta rakstnieka Stīvena Kinga vairāk nekā trīsdesmit gadu garumā tapušā fantāzijas romānu cikla ekranizējumu "Tumšais tornis" ("The Dark Tower"). Ambiciozajā kino projektā, kura saturisko kodolu veido astoņas grāmatas un kura uzņemšana izmaksāja vismaz 66 miljonu ASV dolāru, galvenās lomas atveido pasaulslavenie aktieri Metjū Makonahijs un Idriss Elba.

Viņa bija vienkārša istabene, bet nu ir... Madāma

30.03.2017, Filmu ziņas
Laiks noskatīties klasisku romantisko komēdiju!

Viņš atgriežas 3D formātā - jau augustā!

30.03.2017, Filmu ziņas
Pirms ceturtdaļgadsimta, kad filmā "Terminators 2: Pastarā diena" izdzirdējām Mistera Visuma dzelžaino frāzi "I'll be back" ("Es atgriezīšos"), mums ne prātā nenāca, ka reiz tā atkal skanēs kinozālēs.

Biogrāfiskā drāma "Stikla pils" - jau uz kino ekrāniem

30.03.2017, Filmu ziņas
Tas ir aizkustinošs stāsts par ģimeni, kas dzīvo ārpus ierastajiem rāmjiem, un beznosacījuma mīlestību pāri visam.

Kinoteātros nonācis Kristofera Nolana jaunais šedevrs

30.03.2017, Filmu ziņas
Uz kino ekrāniem pirmizrādi piedzīvojusi Kristofera Nolana - viena no mūsdienu ikoniskākā režisora - jaunākā filma "Denkerka" ("Dunkirk"). Tas ir pirmais izcilā režijas meistara veikums kara drāmu žanrā.

Vara Braslas jaunās filmas pirmais treileris (video)

30.03.2017, Filmu ziņas
Vara Braslas ģimenes spēlfilmai "Vectēvs, kas bīstamāks par datoru", kuru uz ekrāniem gaidām augustā kā pirmo filmu Nacionālā Kino centra programmā Latvijas filmas Latvijas simtgadei, publiskots pirmais treileris!

Kinoteātros pirmizrāde animācijas filmai par emodži pasauli

Šonedēļ Latvijas kinoteātros sāks izrādīt vienu no neparastākajiem šīs vasaras kino projektiem. Animācijas stāsts visai ģimenei "Emodži filma" ("The Emoji Movie") ļauj nokļūt mūsdienās tik aktuālajā emodži jeb emocijzīmju zemē, kas, kā izrādās, ir neticami krāšņa un spraigiem notikumiem pilna. Lasīt tālāk

Dēmoniskā lelle Anabella pārņem kinoteātrus

Kinokritiķi spriedzes pilno mistēriju trilleri "Anabella 2: Radīšana" jau ir paguvuši uzslavēt par iztēli rosinošo atmosfēru, mākslinieciski niansēto scenogrāfiju un psiholoģiski saistošajiem aktierdarbiem. Lasīt tālāk

Uz kino ekrāniem sagaidīts leģendāra Stīvena Kinga romānu cikla ekranizējums

Kinoteātros nonācis kulta rakstnieka Stīvena Kinga vairāk nekā trīsdesmit gadu garumā tapušā fantāzijas romānu cikla ekranizējumu "Tumšais tornis" ("The Dark Tower"). Ambiciozajā kino projektā, kura saturisko kodolu veido astoņas grāmatas un kura uzņemšana izmaksāja vismaz 66 miljonu ASV dolāru, galvenās lomas atveido pasaulslavenie aktieri Metjū Makonahijs un Idriss Elba. Lasīt tālāk

Viņa bija vienkārša istabene, bet nu ir... Madāma

Laiks noskatīties klasisku romantisko komēdiju! Lasīt tālāk

Viņš atgriežas 3D formātā - jau augustā!

Pirms ceturtdaļgadsimta, kad filmā "Terminators 2: Pastarā diena" izdzirdējām Mistera Visuma dzelžaino frāzi "I'll be back" ("Es atgriezīšos"), mums ne prātā nenāca, ka reiz tā atkal skanēs kinozālēs. Lasīt tālāk
 

 

Forum Cinemas on Facebook Forum Cinemas on Twitter Forum Cinemas on Instagram

Forum Cinemas iOS App Forum Cinemas Android App