Filmu ziņas

Sekojot sapnim, ir jāieklausās savā sirdī – sešām Oscar balvām nominētā drāma LAUVA

Share
Jau no 17. februāra būs iespējams noskatīties šo meistardarbu arī Latvijas kinoteātros!

Saņēmusi augstus kritiķu un skatītāju vērtējumus, drāma LAUVA ir bijusi nominēta gandrīz visām nozīmīgākajām balvām kino nozarē, tajā skaitā četras nominācijas Zelta Globusa balvai un šobrīd – sešas nominācijas Amerikas Kinoakadēmijas balvai Oscar, ieskaitot vienas no svarīgākākajām nominācijām – Labākā filma, Labākais otrā plāna aktieris un Labākā otrā plāna aktrise.

Lauva

Stāsts par mazo Šeru, kurš piecu gadu vecumā tiek nejauši šķirts no saviem vecākiem, bet kļuvis pieaudzis ir nolēmis tos uzmeklēt, varētu šķist pavisam vienkāršs un tajā nav nekādu mīklu vai noslēpumu, kurus filmas gaitā ir jāatklāj skatītājam. Filmas spēks slēpjas tās tēmas universalitātē – apzināties pašam sevi, par ko tu esi kļuvis, mīlēt savus īstos vecākus un arī tos, kuri tevi ir uzaudzinājuši, jeb citiem vārdiem sakot – dzīvot harmonijā ar sevi. Daudzi cilvēki, kuri bērnībā ir tikuši adoptēti, gadiem meklē savus īstos vecākus. Kāpēc? Vai tas ir tik svarīgi, ja tev ir jauna dzīve un pašam sava ģimene? Tas ir viens no jautājumiem, uz kuriem mēģina atbildēt filma.

"Man ir 26 gadi un kā vairums aktieru manā vecumā, esmu vai izsalcis parādīt savu emociju diapazonu," par savu lomu filmā LAUVA stāsta Šeru lomas atveidotājs Devs Patēls. "Šajā filmā man radās iespēja nospēlēt varoni, kurš cieš no ļoti dziļiem pārdzīvojumiem. Sagatavošanās lomai man aizņēma astoņus mēnešus – es vēlējos izdarīt pilnīgi visu, lai ar katru savu šūnu sajustu savu filmas tēlu. Lomai savā iepriekšējā filmā "The Man Who Knew Infinity" es biju badojies, bet tagad man vajadzēja nolīgt personīgo treneri, kura uzraudzībā es sāku uzņemt maksimāli daudz pārtikas, noskalojot to ar proteīna kokteiļiem. Tāpat man nācās ataudzēt matus un iemācīties jaunu akcentu."

Lauva

Devs Patēls atzīstas, ka nekad neesot apmeklējis nevienu aktiermeistarības skolu – par visu, ko viņš ir iemācījies, viņam ir jāsaka liels paldies režisoriem un aktieriem ar kuriem viņš ir kopā strādājis. Jāatzīst, ka Devs ir bijis labs skolnieks, jo par Šeru atveidojumu filmā LAUVA viņš ir bijis vairākkārt nominēts dažādām kino balvām kā otrā plāna aktieris – tajā skaitā nu viņam ir arī nominācija Oscar balvai. Filmēšanās laikā viņš cieši sadraudzējās ar reālo Šeru, kura dzīvesstāsts ir kalpojis par pamatu gan grāmatai, gan arī filmai LAUVA.

"Šeru man stāstīja par pirmo nakti, ko viņš aizvadīja ierodoties Austrālijā", atceras Devs,"Viņam likās, ka viņa gars pamet ķermeni un dodas atpakaļ uz Indiju – viņš sajuta, kā tas materializējās pilsētu ielās un tur sastaptie tēvs un māte stāstot, ka ar viņiem viss esot kārtībā. To Šeru pieredzēja katru nakti un no rīta modies augšā nelaimīgs un iztukšots."

Lauva

Par savu karjeru Devs saka tā: "Es atceros laiku desmit gadus atpakaļ, kad stāvēju pie kinoteātra filmas "Hancock" pirmizrādes laikā un satraukts gaidīju iznākam Vilu Smitu. Tagad esmu redzams uz bildēm kopā ar Nikolu Kidmenu – manu partneri filmā LAUVA, kurai ir Oscar balvas nominācija par labāko otrā plāna aktrisi šajā filmā, esmu filmējies ar lielisko Džūdiju Denču un mani vienmēr atcerēsies kā "graustu miljonāru". Es joprojām nevaru noticēt visam tam, kas notiek ar mani."

Lauva

facebook.com/LabsKino/

Latvijas kinoteātros Farhadi "Oskaram" nominētais "Komivojažieris"

13.02.2017, Filmu ziņas
Pēc filmas pirmizrādes pērnā gada Rīgas Starptautiskajā kino festivālā apbalvotā irāņu režisora Asgara Farhadi jaunākais darbs "Komivojažieris" (Forushande) nonāks uz Latvijas kinoteātru ekrāniem 15. februārī. Filma nominēta Amerikas Kinoakadēmijas balvai kategorijā "Labākā ārzemju filma".

Kinoekrānos debitē Lego Betmens

13.02.2017, Filmu ziņas
Jau šajā piektdienā, 10. februārī, Latvijas kinoteātros pirmizrādi piedzīvos daudzu bērnu gaidīts animācijas stāsts "Lego Betmens. Filma" ("Lego Batman Movie"). Tas veidots ar jaunāko 3D datorgrafikas programmu palīdzību, tāpēc filmas varoņi līdz precīzākajai niansei iemieso visfantastiskākos "Lego" pasaules iemītniekus.

Kianu Rīvss atgādina par savu talantu jaunā spriedzes kino

13.02.2017, Filmu ziņas
Pirmizrādi Latvijas kinoteātros piedzīvo pasaulslavenā aktiera Kianu Rīvsa jaunākā filma "Džons Viks 2" (John Wick: Chapter 2). Tajā daudzu asa sižeta kino cienītāju favorītaktieris ir iejuties leģendāra algota slepkavas Džona Vika tēlā.

Kinoteātros Fjodora Bondarčuka jaunākā filma

13.02.2017, Filmu ziņas
Šonedēļ pirmizrādi Latvijas kinoteātros piedzīvo kulta režisora Fjodora Bondarčuka jaunākais veikums "Gravitācija".

"Vāģi 3" - pirmais treileris un plakāts

13.02.2017, Filmu ziņas
Zibens Makvīns un viņa draugi vasarā dosies jaunos piedzīvojumos - noskaties pirmo treileri!
 

 

Forum Cinemas on Facebook Forum Cinemas on Twitter Forum Cinemas on Instagram