Filmu ziņas

Latvijas kinoteātros Farhadi "Oskaram" nominētais "Komivojažieris"

Share
Pēc filmas pirmizrādes pērnā gada Rīgas Starptautiskajā kino festivālā apbalvotā irāņu režisora Asgara Farhadi jaunākais darbs "Komivojažieris" (Forushande) nonāks uz Latvijas kinoteātru ekrāniem 15. februārī. Filma nominēta Amerikas Kinoakadēmijas balvai kategorijā "Labākā ārzemju filma".

Filmas darbība cieši mijas ar amerikāņu dramaturga un Pulicera prēmijas laureāta Artūra Millera lugu "Komivojažiera nāve", kura tiek uzskatīta par vienu no 20. gadsmita augstākajiem sasniegumiem dramaturģijā. Farhadi filma ir gan kā komentārs, gan atsauce uz Millera stāstu par netveramo "amerikāņu sapni", kur kāda pavisam mūsdienīga un ikdienišķa Teherānas pāra attiecības sākumā attālināti, bet tad jau visai tieši sāk atgādināt lugas notikumus.

Lai veidotu "Komivojažieri", pie kura Farhadi strādāja ar savos iepriekšējos projektos jau saliedēto aktieru un kino profesionāļu komandu, viņam nācies atteikties no prestiža projekta ar spāņu aktrisi Penelopi Krūzu galvenajā lomā, taču tas atmaksājies - filma uzstādījusi jaunu kases ieņēmumu rekordu režisora dzimtajā Irānā!

Farhadi šis jau ir ceturtais "Oskaram" pieteiktais projekts - kāmēr "Par Eliju" un "Pagātne" baudīja vien skatītāju mīlestību, filma "Šķiršanās" saņēma gan Amerikas Kinoakadēmijas apbalvojumu, gan "Zelta globusu" kategorijā "Labākā ārzemju filma", kā arī 77 (!) citas balvas un 42 nominācijas, padarot Farhadi par vienu no spilgtākajiem mūsdienu autorkino pārstāvjiem pasaulē!

Komivojažieris

"Komivojažieris" turpina šo Farhadi veiksmes stāstu, jo filma jau ieguvusi divas balvas Kannu kinofestivālā par labāko aktierspēli un labāko scenāriju, filma nominēta "Zelta palmas zaram", nominēta "Zelta globusam", saņēmusi godalgas Čikāgas, Minhenes un Vankūveras kinofestivālos. "Oskaru" arī šogad režisoram ir pavisam reālas izredzes iegūt, taču Farhadi jau tagad publiski atteicies piedalīties ceremonijā, tā solidarizējoties ar visā pasaulē novērojamajiem protestiem pret ASV ieceļošanas noteikumiem.

Komivojažieris

Skatieties filmu "Komivojažieris" (Forushande) kinoteātros "Kino Citadele", "Splendid Palace", "Kino Bize" un "KSuns" no 15. februāra!

Rīgas Starptautiskais kino festivāls (Riga IFF) šogad norisināsies no 7. līdz 17. septembrim, un tā ietvaros – spēles, dokumentālās, īsā formāta un animācijas filmas 8 programmās, kā arī – vairākas starptautisku konkursu programmas, publiskas diskusijas, tikšanās ar filmu veidotājiem un citi pasākumi.

Komivojažieris


"Komivojažieris" (Forushande)

Režisors: Asgars Farhadi

Galvenajās lomās: Shahab Hosseini, Taraneh Alidoosti, Babak Karimi

Irāna/Francija, 2016. gads, 125 min.

 

RIGA IFF Distribution 

Sekojot sapnim, ir jāieklausās savā sirdī – sešām Oscar balvām nominētā drāma LAUVA

13.02.2017, Filmu ziņas
Jau no 17. februāra būs iespējams noskatīties šo meistardarbu arī Latvijas kinoteātros!

Kinoekrānos debitē Lego Betmens

13.02.2017, Filmu ziņas
Jau šajā piektdienā, 10. februārī, Latvijas kinoteātros pirmizrādi piedzīvos daudzu bērnu gaidīts animācijas stāsts "Lego Betmens. Filma" ("Lego Batman Movie"). Tas veidots ar jaunāko 3D datorgrafikas programmu palīdzību, tāpēc filmas varoņi līdz precīzākajai niansei iemieso visfantastiskākos "Lego" pasaules iemītniekus.

Kianu Rīvss atgādina par savu talantu jaunā spriedzes kino

13.02.2017, Filmu ziņas
Pirmizrādi Latvijas kinoteātros piedzīvo pasaulslavenā aktiera Kianu Rīvsa jaunākā filma "Džons Viks 2" (John Wick: Chapter 2). Tajā daudzu asa sižeta kino cienītāju favorītaktieris ir iejuties leģendāra algota slepkavas Džona Vika tēlā.

Kinoteātros Fjodora Bondarčuka jaunākā filma

13.02.2017, Filmu ziņas
Šonedēļ pirmizrādi Latvijas kinoteātros piedzīvo kulta režisora Fjodora Bondarčuka jaunākais veikums "Gravitācija".

"Vāģi 3" - pirmais treileris un plakāts

13.02.2017, Filmu ziņas
Zibens Makvīns un viņa draugi vasarā dosies jaunos piedzīvojumos - noskaties pirmo treileri!
 

 

Forum Cinemas on Facebook Forum Cinemas on Twitter Forum Cinemas on Instagram