Kinofests SPEKTRS 2

Kinofests "Spektrs"

Kinoblogeri piedāvāNo 7. līdz 9. novembrim kinoteātrī "Kino Citadele" jau otro gadu pēc kārtas norisināsies kino festivāls "Spektrs", šogad jau "Spektrs II". To organizē radošā apvienība "Kinoblogeri piedāvā", liekot lietā savu gandrīz 3 gadus ilgo pieredzi īpašu kino notikumu organizēšanā, līdz ar to ir skaidrs - tā nebūs tikai filmu skatīšanās.

Skatītājus gaida gan informatīvi izklaidējošas prezentācijas, gan erudīcijas konkursi, gan Holivudas filmu studiju prezentācijas, gan arī vairāki pārsteigumi, par kuriem festivāla organizētāji pagaidām vēl klusē. Festivāls būs unikāls ar to, ka katrs seanss ir paredzēts kā atsevišķs notikums. Tiks izrādītas tikai 10 rūpīgi atlasītas filmas.

 

 

Boyhood

Boyhood

Ričarda Linkleitera "Boyhood" nevienu vien pārsteidza gluži kā sniegs pašā vasaras karstumā – 12 (!) garu gadu garumā klusi un pacietīgi, paralēli citiem projektiem filmējot un veidojot šo stāstu, Linkleiteram un viņa pārējiem līdzzinātājiem ir izdevies radīt ko neaizmirstamu.

"Boyhood" sniedz unikālu iespēju, sekot līdzi kāda zēna bērnības gadiem, tiem pārtopot sarežģītajos tīņu laikos un visbeidzot sasniedzot pilngadību, turklāt to visu paveicot bez sarežģīta grima vai manipulācijām ar datoru – galvenie varoņi pieaug, noveco un pārmainās mūsu acu priekšā. Patiesi, aizkustinoši un atmiņā paliekoši piedzīvojumi un pārdzīvojumi ir garantēti – gluži kā dzīvē.
 

Interstellar

Interstellar

Šis ir izcils kino gads, kad kvalitatīvā mūsdienu komerckino grandi (Finčers, Nolans) nāk klajā ar saviem jaunākajiem projektiem! Bet, kad Nolans veido ne-Betmenu, mēs ieklausāmies - kā bija ar "Inception", tā būs arī ar "Interstellar", tikai sapņu pasaules vietā mūs gaida mūžam aktuālā kosmosa izpētes tēma!

Kā jau ierasts Nolanam, filma ir burtiski pārsālīta ar dažāda kalibra "Oskaru" ieguvējiem un nominantiem (ir dzirdēts, ka populāri aktieri piedalās neoficiālā "Cīņas Klubā" par tiesībām piedalīties Nolana filmās pat statistu lomās!), bet visvairāk, protams, gaidām Metjū Makonaheja iznācienu - vai aktierim spīd otrais "Oskars" pēc kārtas?
 

Nightcrawler

Nightcrawler

Aktieris Džeiks Džilenhols pamazām, bet stabili pārvēršas par savas paaudzes vadošo aktieri - sekojot Makonaheja piemēram, viņš arvien biežāk un biežāk atsakās no labi apmaksātām, bet tukšām lomām kases grāvējos ("Persijas Princis"?), tā vietā ļaujoties radošiem eksperimentiem drosmīgos un izaicinošos projektos. Tieši tāds ir arī "Nightcrawler", kurā Džeikam ir iespēja radoši izpausties pēc pilnas programmas - kā nekā, viņš ir šīs filmas centrālā zvaigzne.

Spraigs, tumšs un nervus kutinošs trilleris par vienmēr aktuālu tēmu un ar harizmātisku antivaroni galvenajā lomā - šis gads ir bagāts ar film noir atdarinātājiem, bet šis būs, tā teikt, the real deal!
 

Nightcrawler

Whiplash

Kā zināms, upurus dzīvē prasa ne tikai mīlestība – tos prasa arī māksla. Aiz katra burvīgā koncerta, lieliskās izrādes un neaizmirstamās uzstāšanās slēpjas dienām, stundām, mēnešiem un pat gadiem ilgs sūrs darbs. Skatītājiem šie pūliņi parasti nav redzami – mums tiek glīts, tīrs un skaisti iesaiņots rezultāts. Ar to nav mierā jaunais režisors Deimiens Čazels, kurš ar "Whiplash" paglūn mākslas tapšanas aizkulisēs.

Sekojot Darena Aronofska piemēram, kurš pirms pāris gadiem "Black Swan" ietvaros izķidāja baleta tumšākās puses, Čazels parāda, cik drūmas lietas varētu notikt pat tik šķietami brīvajā, atbrīvotajā un patīkami haotiskajā džeza pasaulē, sagādājot skarbu un saspringtu drāmu par daudzsološa bundzinieka grūto ceļu pa mūzikas karjeras līkločiem. Uzlecošā zvaigzne Mailzs Telers spīd jaunā bungu pavēlnieka lomā, bet Dž. K. Simonss iemiesos mūsu visu ļaunākos murgus par skolotājiem.

Filmu programma tiek papildināta

 

 

Jaunākajai informācijai par kinofesta “Spektrs” norisi seko līdzi kinospektrs.lv un facebook.com/kinospektrs.

Kinofestu “Spektrs” organizē:
Sergejs Timoņins, Kinokults.lv
Sergejs Musatovs, Kinocast.lv
Raivis Žvagiņš, Lelde Veidemane, Uldis Burkevics, Nofilmets.lv
Ģirts Luste, KinoTeikumi.lv
Līva Spandega, FilmuNieki.lv
Daniils Rastoropnovs, KinovKvadrate.com

Forum Cinemas on FacebookForum Cinemas on TwitterForum Cinemas on Draugiem.lvForum Cinemas on Instagram