Kinofestivāls "Spektrs"

Kinofestivāls "Spektrs"

Kinofestivāls "Spektrs" no 23. līdz 29. novembrim piedāvās skaļākos vārdus, gaidītākās rudens/ziemas sezonas filmas, dažādus pārsteigumus un īsteni kinomānisku atmosfēru!

Jau trešo gadu pēc kārtas vēlais rudens sev līdzi nes ne tikai "Oskaru" sezonas aktuālās filmas, bet arī Kinoblogeru organizēto kinofestivālu "Spektrs", kurš norisināsies jau ceturto reizi.

Turpinot jau iesākto tradīciju, "Spektrs" pirmām kārtām ir LABA KINO SVĒTKI, un, pretēji pārējiem šī Latvijas kino rudens festivāliem, piedāvās maksimāli kompaktu un koncentrētu programmu ar 8-9 filmām, kur katra filma ir notikums un apmeklēšanas vērta (un, kas svarīgākais, to patiešām fiziski arī varēs izdarīt). Tāpat kā kinoprojekta filmu izplatīšanas platforma, arī festivāls piedāvās spilgtus autordarbus, kuri balansē starp AAA klases Holivudas dižpārdokļiem un kino, kuru Latvijā uz lielajiem ekrāniem negadās redzēt bieži, papildinot to ar negaidītiem pārsteigumiem, kulta klasiku, prezentācijām un gaidāmo filmu ekskluzīviem materiāliem.

"Spektrs" rudens sesijā skatītājiem būs iespēja pirmajiem redzēt šādas filmas:

"Straight Outta Compton"

Skandalozo, aprunāto, atcelto un tomēr ekskluzīvā seansā sadarbībā ar UzKino demonstrēto biogrāfisko drāmu "Straight Outta Compton" par leģendāro repa supergrupu N.W.A. un tās dibinātājiem Ice Cube, Dr. Dre un Easy-E. Kritiķu (89% svaigs RottenTomatoes.com reitings) un skatītāju novērtētā filma atklās festivālu 23. novembra vakarā. Ļoti gaidām ciemos visus žanra cienītājus un ne tikai, kuri jau sasnieguši 16 gadu vecumu.


Biļetes

"Stīvs Džobss" (Steve Jobs)

Denija Boila ("Graustu miljonārs"), Maikla Fasbendera un Ārona Sorkina (starp citu, arī "Sociālā tīkla" scenārija autors) uzburto leģendas atainojumu biogrāfiskajā drāmā "Stīvs Džobss". Filma kā luga vai izcila teātra izrāde - tā būtībā sastāv no 3 svarīgākajām ainām/brīžiem Stīva Džobsa dzīvē, un, bez šaubām, spilgti rezonēs ar teātri, Apple un diskusijas mīlošo Latvijas publiku.


Biļetes

"Spiegu tilts" (Bridge of Spies)

Ar filmām "Žokļi", "Citplanētietis", "Indiana Džonss" un "Juras laikmeta parks" praktiski vienpersoniski uzcēlis mūsdienu izklaides kino žanru, Stīvens Spīlbergs jau sen pievērsies cita veida projektiem, kuri gan saglabā režisora neatkārtojamo stilu. Kopā ar ilglaicīgo draugu un sabiedroto Tomu Henksu Spīlbergs piedāvā mums savu jaunāko darbu - aizraujošu Aukstā kara spiegu trilleri "Spiegu tilts", un tieši "Spektra" apmeklētāji to redzēs pirmie!


Biļetes

"Baisās pasakas" (Tale of Tales)

Vēls vakars, silta sega un nervus kutinošu pasaku grāmata, kuras saturs brīžiem nav līdz galam saprotams, bet ir tik ļoti vilinošs, jo garšo pēc kā aizliegta, neatļauta… Pazīstamas sajūtas? Itāļu režisors Mateo Garone ("Gomorra") aicina jūs tās izbaudīt vēlreiz, bet nu jau ērtā kinoteātra krēslā savā jaunākajā projektā "Baisās pasakas", piedaloties Selmai Hajekai, Vinsentam Kaselam, Džonam C. Reilijam un 12 miljonu eiro budžetam (katrs cents redzams uz ekrāna).


Biļetes

"Saldumus vai dzīvību" (Trick 'r Treat)

Viens no kinoprojekta un kinofestivāla "Spektrs" pamatmērķiem ir izrādīt KINO tā, kā tas to ir pelnījis - uz lielā ekrāna. Tapēc cenšamies ne tikai rādīt jaunas filmas ātrāk, bet arī uz lielā ekrāna izrādīt filmas, kuras kinoteātros nekad nav demonstrētas. Tāda ir arī režisora Maikla Dohertija kulta šausmu komēdija "Saldumus vai dzīvību" ("Trick'r'Treat"), kuru, starp citu, knapi izrādīja arī ASV. Dohertijam drīz iznāk jauna filma ("Krampus"), bet šī ir kļuvusi par tādu pašu Helovīna tradīciju, kā Latvijā - "Viens pats mājās" uz Ziemassvētkiem.


Biļetes

"Radījums" (The Thing)

Un, sekojot mūsu mīļāko kinofestivālu (un mūsu pašu aktivitāšu) piemēram, vēlamies turpināt skatīties paši un piedāvāt jums klasiku uz lielā ekrāna, un kas gan tumšā, aukstā un drēgnā vēlā novembra vakarā var būt labāks par Džona Kārpentera labāko filmu "Radījums" (The Thing) uz lielā ekrāna? Filmai šogad 33 gadi, bet spriedze, atmosfēra un specefekti joprojām paliek nepārspēti!


Biļetes

"2016. gada gaidītākās filmas" 

Tradicionālajā gaidāmo filmu "COMING SOON" blokā, kā iepriekš, iepazīsimies ar gaidītākajām nākamā gada filmām treileru formātā, kopā novērtēsim to iespējamo kases potenciālu, un, kā jau vienmēr, neiztiks arī bez kādiem ekskluzīviem pārsteigumiem!

Katram Kino Kluba biedram piedāvājam bez maksas saņemt 2 bezmaksas ielūgumus (ielūgumi netiek iekļauti Kino Kluba apmeklējumu uzskaitē).


Biļetes

"Jūras sirdī" (In the Heart of the Sea)

Kā jau festivāla noslēgumam pienākas, tam jābūt kam episkam, grandiozam un pacilājošām - un, ja sākām ar ielu gangsteriem no Komptonas, tad nobeigsim ar cēliem un varonīgiem jūrniekiem, kuri stājās pretīm neapturamai dabas stihijai godalgotā režisora Rona Hovarda ("Apollo 13", "Brīnišķīgais prāts") episkajā piedzīvojumu drāmā "Jūras sirdī" ("In the Heart of the Sea")!


Biļetes

 

Spektrs

 

 

Forum Cinemas on FacebookForum Cinemas on TwitterForum Cinemas on Instagram