Kinofests SPEKTRS 2

Kinofestivāls "Spektrs"

No 7. līdz 9. novembrim kinoteātrī "Kino Citadele" jau otro gadu pēc kārtas norisināsies kinofestivāls "Spektrs". Skatītājus gaida gan informatīvi izklaidējošas prezentācijas, gan Latvijas un Holivudas filmu studiju prezentācijas, kā arī vairāki pārsteigumi, par kuriem festivāla organizētāji pagaidām vēl klusē.

Ir pienācis laiks uzzināt, kādas filmas tiks piedāvātas skatītājiem festivāla laikā. Organizētāji ir sagatavojuši pilnu kino pieredžu spektru, no spēcīgām drāmām līdz spriedzes, mūzikas un pat šausmu filmām, ar jau atzītām un vēl tikai uzlecošām zvaigznēm, kur katrs kinomīlis atradīs kaut ko tieši sev. Jāatgādina, ka visas festivāla filmas, ar retiem izņēmumiem, Latvijas kino skatītājiem būs redzamas pirmoreiz - kinoteātru repertuārā tās nonāks vai nu kādu laiku pēc festivāla, vai nenonāks nemaz!

Informācija par biļetēm.

  • No 31. oktobra līdz 2. novembrim k/t "Kino Citadele" kasēs iespējams iegādāties kinofestivāla "Spektrs" biļešu komplektus:
    • piedāvājums spēkā, iegādājoties vismaz 5 biļetes (vienā pirkumā, neatkarīgi no izvēlēto seansu skaita);
    • katras biļetes cena - 5.00 EUR;
    • papildus atlaides nav spēkā.
  • No 3. novembra līdz 9. novembrim gan k/t "Kino Citadele" kasēs, gan internetā iespējams iegādāties atsevišķas biļetes uz kinofestivāla "Spektrs" seansiem:
    • vienas biļetes cena - 6.40 EUR.

 

FESTIVĀLA PROGRAMMĀ IEKĻAUTĀS FILMAS:


STARP ZVAIGZNĒM ("Interstellar")

STARP ZVAIGZNĒM ("Interstellar") - 7. novembrī plkst. 19:00

Režisors: Kristofers Nolans ("The Dark Knight", "Inception")
Galv. lomās: Metjū Makonahejs, Anna Hataveja, Džesika Česteina, Maikls Keins, Keisijs Afleks
ASV, 2014. gads, 169 min.

Šis ir izcils kino gads, kad kvalitatīvā mūsdienu komerckino grandi (Finčers, Nolans u.c.) nāk klajā ar saviem jaunākajiem projektiem! Bet, kad Nolans veido ne-Betmenu, mēs ieklausāmies - kā bija ar "Inception", tā būs arī ar "Interstellar", tikai sapņu pasaules vietā mūs gaida mūžam aktuālā kosmosa izpētes tēma! Kā jau ierasts Nolanam, filma ir burtiski pārsālīta ar dažāda kalibra "Oskaru" ieguvējiem un nominantiem, bet visvairāk, protams, gaidām Metjū Makonaheja iznācienu - vai aktierim spīd otrais "Oskars" pēc kārtas?

Facebook Pirkt biļeti        Facebook Seansa Facebook pasākums


DŽONS VIKS ("John Wick")

DŽONS VIKS ("John Wick") - 7. novembrī plkst. 22:30

Režisori: Deivids Leičs, Čeds Stahelski
Galv. lomās: Kianu Rīvzs, Viljems Defo, Īens Makšeins
ASV, 2014. gads, 96 min

Kapēc Džons Viks - leģendārs algotais slepkava, kas dzenas pakaļ gangsteriem, kuri iztraucē viņa mieru - viesojas tik glaunā kinofestivālā? Varam minēt vismaz trīs lieliskus iemeslus: "John Wick" nav vienkārši grāvējfilma, bet gan leģendāras Holivudas kaskadieru studijas "87Eleven Action Design" dibinātāju debijas filma, kurā tie ielika sirdi, dvēseli un kurai pietaupīja savus labākos trikus un idejas, tā saņēma fantastiskas recenzijas un atzinību no pasaules vadošajiem speciālistiem šajā jomā, kā arī - galvenajā lomā ir redzams Kianu Rīvzs, kuru ļoti mīlam!

Facebook Pirkt biļeti        Facebook Seansa Facebook pasākums


IESTRĒGUŠI JAUNĪBĀ ("Laggies")

IESTRĒGUŠI JAUNĪBĀ ("Laggies") - 8. novembrī plkst. 11:40

Režisors: Linna Šeltone
Galv. lomās: Kīra Naitlija, Sems Rokvels, Hloja Greisa Moreca, Ellija Kempere
ASV, 2014. gads, 99 min

Filmas galvenā varone Megana izdzīvo savus 20 gadus, pamazām tuvojoties 30. Viņa dzīvē šķietami ir sasniegusi visu, ko vien apzinīga sieviete varētu vēlēties, bet brīdī, kad tiek bildināta, izjūt dzīves un izvēļu smagumu. Viņa mūk no visa un nozūd pie nejauši satiktas 16 gadus vecas meitenes. Filmā spilgti tiek parādīts tas, ko nu jau pat psihilogi atzīst par īstu emocionālo stāvokli - ceturtdaļdzīves krīzi, kas ir laika posms, kurā ikviens sāk apzināties realitāti un tā smagi sit pa jaunības sapņiem un gaidām.

Facebook Pirkt biļeti        Facebook Seansa Facebook pasākums


PESTĪŠANA ("The Salvation")

PESTĪŠANA ("The Salvation") - 8. novembrī plkst. 14:10

Režisors: Kristians Levrings
Galv. lomās: Mads Mikkelsens, Džefrijs Dīns Morgans, Eva Grīna
Dānija/Lielibritānija/Dienvidāfrika, 2014. gads, 89 min

Kamēr vesterna dzimtenē Holivudā šis žanrs tik tikko rāpjas ārā no kinematogrāfiskā kapa, tas lielā mērā plaukst un zeļ "vecajā pasaulē", un šoreiz mūs ir apciemojis pārstāvis no Dānijas ar supersmagsvaru Madu Mikkelsenu ("Hannibal") galvenajā lomā. Režisora Kristiana Levriga rokrakstā jūtams Vecās Eiropas kolonizatoru krampis, bet lielisko aktieru ansambli papildina pirmšķirīgs ļaundaris Džefrijs Dīns Morgans, liktenīgā skaistule Eva Grīna un īsts britu džentlmenis Džonatans Praiss, vēlreiz apliecinot, ka šo odu vesterniem, skarbākiem laikiem un prēriju iekarotājiem nedrīkst laist garām!

Facebook Pirkt biļeti        Facebook Seansa Facebook pasākums


ATSITIENS ("Whiplash")

ATSITIENS ("Whiplash") - 8. novembrī plkst. 16:20

Režisors: Deimiens Čazels
Galv. lomās: Mailzs Tellers, Dž.K. Simonss
ASV, 2014. gads, 106 min

Kā zināms, upurus dzīvē prasa ne tikai mīlestība - tos prasa arī māksla. Aiz katra burvīgā koncerta, lieliskās izrādes un neaizmirstamās uzstāšanās slēpjas dienām, stundām, mēnešiem un pat gadiem ilgs sūrs darbs. Sekojot Darena Aronofska piemēram, kurš pirms pāris gadiem "Black Swan" ietvaros izķidāja baleta tumšākās puses, jaunais režisors Deimiens Čazels parāda, cik drūmas lietas varētu notikt pat tik šķietami brīvajā, atbrīvotajā un patīkami haotiskajā džeza pasaulē, sagādājot skarbu, saspringtu un neiedomājami muzikālu drāmu par daudzsološa bundzinieka grūto ceļu pa mūzikas karjeras līkločiem.

Facebook Pirkt biļeti        Facebook Seansa Facebook pasākums


PUIKAS GADI ("Boyhood")

PUIKAS GADI ("Boyhood") - 8. novembrī plkst. 18:30

Režisors: Ričards Linkleiters ("Before Sunrise" triloģija, "Bernie")
Galv. lomās: Ellars Koltreins, Ītans Hauks, Patrīcija Ārketa
ASV, 2014. gads, 165 min

Ričarda Linkleitera "Boyhood" nevienu vien pārsteidza gluži kā sniegs pašā vasaras karstumā – 12 (!) garu gadu garumā klusi un pacietīgi, paralēli citiem projektiem filmējot un veidojot šo stāstu, Linkleiteram un viņa pārējiem līdzzinātājiem ir izdevies radīt ko neaizmirstamu. "Boyhood" sniedz unikālu iespēju sekot līdzi kāda zēna bērnības gadiem, tiem pārtopot sarežģītajos tīņu laikos un visbeidzot sasniedzot pilngadību, turklāt to visu paveicot bez sarežģīta grima vai manipulācijām ar datoru - galvenie varoņi pieaug, noveco un pārmainās mūsu acu priekšā.

Facebook Pirkt biļeti        Facebook Seansa Facebook pasākums


NAKTS REPORTIERIS ("Nightcrawler")

NAKTS REPORTIERIS ("Nightcrawler") - 8. novembrī plkst. 22:00

Režisors: Dens Gilrojs ("Real Steel", "The Bourne Legacy")
Galv. lomās: Džeiks Džillenhols, Renē Russo, Bils Pekstons
ASV, 2014. gads, 117 min.

Aktieris Džeiks Džilenhols pamazām, bet stabili pārvēršas par savas paaudzes vadošo aktieri - sekojot Makonaheja piemēram, viņš arvien biežāk un biežāk atsakās no labi apmaksātām, bet tukšām lomām kases grāvējos, tā vietā ļaujoties radošiem eksperimentiem drosmīgos un izaicinošos projektos. Spraigs, tumšs un nervus kutinošs trilleris par vienmēr aktuālu tēmu un ar harizmātisku antivaroni galvenajā lomā  - šis gads ir bagāts ar film noir tradīciju turpinātājiem, bet šis būs visspilgtākais no tiem!

Facebook Pirkt biļeti        Facebook Seansa Facebook pasākums


MEŽONE ("Wild")

MEŽONE ("Wild") - 9. novembrī plkst. 12:00
Seanss angļu valodā, bez subtitriem!

Režisors: Žans-Marks Vallī
Galv. lomās: Rīza Viterspūna, Gebija Hofmane, Lora Derna
ASV, 2014. gads, 115 min

Brīdī, kad dzīve kļūst pārāk neizturama un problēmas ir samilzušas tik lielas, ka ar tām nevar tikt galā, populārs veids, kā šo grūto periodu pārdzīvot, ir mesties pie dabas krūts. Pēdējā, kas ir nolēmusi izmēģināt, vai šī metode tiešām palīdz, ir Rīza Viterspūna, kura "Mežonē" rāda visu, ko spēj, brienot caur sniegiem, lietiem un visām citām dabas stihijām. Papildus odziņu filmai turklāt piemet fakts, ka tā ir balstīta uz Šerilas Streidas autobiogrāfijas, kura pati bija devusies šajā garajā gājienā pa dabas mežonīgajām takām.

Facebook Pirkt biļeti        Facebook Seansa Facebook pasākums


NIKA KEIVA 20 000. DIENA ("20,000 Days on Earth")

NIKA KEIVA 20 000. DIENA ("20,000 Days on Earth") - 9. novembrī plkst. 15:30

Režisori: Aiens Forsaits, Džeina Pollarde
Galv. lomās: Niks Keivs, Sūzija Bika (Keiva), Kailija Minoga, Rejs Vinstons u.c.
Lielbritānija, 2014. gads, 97 min

Tiem, kas ar Keiva mūziku un citiem darbiem (Nika kontā ir pat pāris filmu scenāriji – "The Proposition", "Lawless") pazīstami ir jau sen, filma būs visīstākā medusmaize, bet tiem, kas ar leģendāro mākslinieku vēl ir uz "jūs", šī ir lieliska iespēja šo kļūdu labot. Piedaloties Keiva draugiem un paziņām (arī Kailija Minoga pagodina filmu ar savu klātbūtni), kas iepriecinās gan Keiva fanus, gan tos, kas par tādiem vēl kļūs, "20,000 Days on Earth" ir unikāla iespēja ielūkoties Mākslinieka (jā, ar lielo "M") prātā un sirdī.

Facebook Pirkt biļeti        Facebook Seansa Facebook pasākums


M.O.Ž. ("The Man in the Orange Jacket")

M.O.Ž. ("The Man in the Orange Jacket ") - 9. novembrī plkst. 17:40

Režisors: Aiks Karapetjans
Galv. lomās: Maksims Lazarevs, Anta Aizupe, Āris Rozentāls
Latvija, Igaunija, 2014. gads, 71 min

Pēdējā laikā ir nācies novērot visnotaļ neierastu parādību mūsu kinoteātros - latviešu filmu pārbagātību. Arī "Spektrs" negrasās iepalikt un saviem skatītājiem piedāvās pašmāju veikumu, turklāt vēl kādu - mūsu pašu šausmu filmu! Aika Karapetjana ("Cilvēki tur") "M.O.Ž." jau ir izpelnījusies atzinību no ārvalstu kritiķiem un žanra ekspertiem, tāpēc šo iespēju novērtēt tik interesantu un mūsu kino reti sastopamu veikumu nedrīkst laist garām. Varam pačukstēt, ka "Spektrā" viesosies arī pats filmas režisors, no kura varēs uzzināt daudz interesanta īpašā "Q&A" sesijā.

Facebook Pirkt biļeti        Facebook Seansa Facebook pasākums


PUTNCILVĒKS VAI NEPAREDZĒTS NEZIŅAS LABUMS ("Birdman")

PUTNCILVĒKS VAI NEPAREDZĒTS NEZIŅAS LABUMS ("Birdman") - 9. novembrī plkst. 20:00

Režisors: Alehandro Gonzaless Injaritu ("21 Grams", "Babel", "Amores Perros")
Galv. lomās: Maikls Kītons, Edvards Nortons, Emma Stouna, Zaks Galiafanakiss
ASV, 2014. gads, 119 min

Filma "Putncilvēks" stāsta par katram latvietim (un ne tikai latvietim) sirdij tuvu tēmu - to, ka visa mūsu dzīve ir viens liels teātris, bet teātris ir pavisam cita dzīve… un nedaudz arī par supervaroņiem, jo cits kino mūsdienās vairs netiek apmeklēts. Patiesie supervaroņi šajā filmā ir aktieri, tapēc esiet gatavi Maikla Kītona, Edvarda Nortona, Emmas Stounas un pat mūžīgā āksta Zaka Galiafanakisa karjeru spilgtākajām lomām!

Šajā spīdoši uzņemtajā un vēl spīdošāk notēlotajā traģikomēdijā no dzīvu, pulsējošu  stāstu autora Alehandro Gonzaleza Injaritu izdoma mijas ar realitāti (bet reāli cilvēki - ar izdomātiem tēliem, un tāpēc pirmajā brīdī nebūt nav skaidrs, kurš ir kurš!). "Putncilvēks" - filma par mums visiem un supervaroni ikvienā no mums!

Facebook Pirkt biļeti        Facebook Seansa Facebook pasākums


Spektrs II - plakātsJaunākajai informācijai par kinofesta “Spektrs” norisi seko līdzi kinospektrs.lv un facebook.com/kinospektrs.

Kinofestu “Spektrs” organizē:
Sergejs Timoņins, Kinokults.lv
Sergejs Musatovs, Kinocast.lv
Raivis Žvagiņš, Lelde Veidemane, Uldis Burkevics, Nofilmets.lv
Ģirts Luste, KinoTeikumi.lv
Līva Spandega, FilmuNieki.lv
Daniils Rastoropnovs, KinovKvadrate.com

Forum Cinemas on FacebookForum Cinemas on TwitterForum Cinemas on Draugiem.lvForum Cinemas on Instagram